تبلیغات
.:: كلوپ هواداران تیری هانری ::. - هانری، گلهای به یاد ماندنی

اخبار |دانلود گل ها | گالری عکس|ویدئو کلیپ|
تیری هانری | آرسنال | بارسلونا

حسن یوسف زاده

جستجو

 

هانری، گلهای به یاد ماندنی

شنبه 15 فروردین 1388   10:30 ق.ظ


نوع مطلب : اخبار آنری ،

دو گل تیری هانری در مقابل المپیک لیون، حساب گل های او در لیگ قهرمانان را به 50 رساند و همچنین بارسا را به هفتصدمین گل در تمام رقابت های اروپائی رساند.

او نه تنها گل زد و بارسا را به یک چهارم نهایی رساند، بلکه قسمت کوچکی از تاریخ را مقابل لیون رقم زد. او 50 گل در لیگ قهرمانان به ثمر رسانده است و آلفردو دی استفانو که 49 گل را به ثمر رسانده است را، پشت سر گذاشت.

Open in new window

رتبه چهارم

هانری هم اکنون در رده چهارم گلزنان تاریخ رقابت های اروپایی و پشت سر این بازیکنان زیر قرار دارد: رائول (رئال مادرید) 62 گل، نیستلروی (رئال مادرید) 60 گل، شوچنکو (آث میلان) 56 گل.

700 گل در رقابت های اروپائی

جدای از موفقیت های شخصی، هانری همچنین به بارسا برای رسیدن به رقم تاریخی 700 گل در کل رقابت های اروپائی کمک کرد. دو گل وی در چهارشنبه، بعد از گل او در بازی رفت در مقابل لیون (1-1) زده شد و این درست چند هفته بعد از پنج هزارمین گلی بود که مسی در لیگ برای بارسا به ثمر رساند.

راست و چپ

این سه گل، به وضوح استعداد تهاجمی همه جانبه هانری را نمایان کرد. گل در لیون به وسیله ضربه سر هانری به دست آمد و در نوکمپ او یک گل را با پای راست و دیگری را با پای چپ به ثمر رساند. برای گل اول، او به سمت توپ بلندی که رافا مارکز ارسال کرده بود دوید و با فرار از تله آفساید و با ضربه پای راست ، لیوریس(دروازه بان لیون) را پشت سر گذاشت. دو دقیقه بعد او پاس ژاوی را کنترل کرد و با ضربه پای چپ، دروازه بان را مغلوب کرد. هانری شروع گلزنی در رقابت های اروپائی برای بارسا را، به طور عجیبی، در فصل گذشته مفابل همین تیم لیون آغاز کرده بود.

دومین حضور پر شمار تماشاگران

نیوکمپ، به رکورد دومین حضور پر شمار تماشاگران، در این فصل (بعد از بازی مقابل رئال مادرید در لیگ) با حضور 86378 تماشاگر که شامل 5000 طرفدار لیون نیز بود، دست یافت.


نوشته شده توسط : حسن یوسف زاده