تبلیغات
.:: كلوپ هواداران تیری هانری ::. - پیروزی پرگل ، حق ما بود.

اخبار |دانلود گل ها | گالری عکس|ویدئو کلیپ|
تیری هانری | آرسنال | بارسلونا

حسن یوسف زاده

جستجو

 

پیروزی پرگل ، حق ما بود.

پنجشنبه 27 فروردین 1388   10:05 ق.ظ


نوع مطلب : اخبار آرسنال ،

نیمه اول:
تمام شرایط برای تیم میزبان فراهم بود. توپچی ها از همان ابتدا بازی را در دست گرفتند. سرعت والکات در سمت راست واقعا آزار دهنده بود. آرسنال خیلی زود برای خود موقعیت ایجاد کرد. دقیقه 4 بازی رابین فانپرسی با شوت از راه دور خود به حریف نشان داد که در امارات با تیم متفاوتی روبرو هستند. دقیقه 9 بازی این فابرگس بود که شانس خود را برای ایجاد موقعیت امتحان کرد ولی شوت او نیز با اختلاف از کنار دروازه به بیرون رفت. ضربه سر رابین هم از بالای دروازه به بیرون رفت. دقیقه 10 بازی ، فشنگ مهار نشدنی توپچی ها روی حرکت استادانه فابرگاس که بر روی توپ ارسالی ابوئه انجام شد ، در موقعیت تک به تک قرار گرفت. او با خونسردی هرچه تمامتر ضربه چیپ خود را از بالای سر دروازبان به درون دروازه هدایت کرد تا آرسنال از همان دقایق ابتدائی از حریف خود پیش بیفتد. حملات آرسنال بعد از این گل شدت بیشتری گرفت و در این بین یاران ویارئال بودند که در زد حملات توپچی ها را آزار میدادند. دقیقه 18 بازی، ضربه سر ادبایور از کنار دروازه به بیرون رفت. وی در دقیقه 22 ضربه سر دیگری نیز زد که دروازبان آن را مهار کرد. دقیقه 27 بازی رابین از فاصله 21 متری، ضربه ایستگاهی به سمت دروازه شلیک کرد. ابتدا دروازبان آن را برگشت داد ولی ادبایور با ضربه سر خود توپ را به سمت دروازه برد. مدافع ویارئال استوپ سینه ناقصی را روی توپ انجام داد که توپ به سمت چهار چوب رفت ولی پیرس آن را از روی خط دروازه برگشت داد. دقیقه 34 بازی نیز رابین نتوانست از اشتباه کاپیتان حریف استفاده کند. در این نیمه، والکات ، نصری و ابوئه ارسالات  مختلفی از چپ و راست روی دروازه داشتند ولی هیچ کدام از آنها استفاده نشد. ویارئال نیز چند موقعیت خوب داشت ولی با جایگیری مناسب فابیانسکی و کم دقتی مهاجمین خود نتوانست به دروازه راهی پیدا کند.


نیمه دوم:
نیمه دوم را بازیکنان ویارئال بهتر آغاز کردند. آنها آمده بودند تا گل خورده را جبران کنند. در 15 دقیقه ابتدائی، فشار آنها به سمت دروازه توپچیها بسیار زیاد بود. خط هافبک آرسنال در این دقابق بسیار بی نقص کار کرد. و بخوبی دفاع را پوشش داد. در دقیقه 59 ، روی حرکتی که فابرگاس آغاز کرد ، رابین با استفاده از هوش سرشار خود ادبایور را به زیبائی صاحب توپ کرد تا او با یک ضربه بی نقص دروازه ویاررئال را برای بار دوم باز کند. بعد از این گل ، تسلط آرسنال بر روی بازی بسیار زیادتر شد. 8 دقیقه بعد روی حرکتی که ادبایور آغاز کرد ، توپ در سمت راست محوطه جریمه به والکات رسید. تئو موفق شد با زیرکی یک ضربه پنالتی برای آرسنال بدست آورد. رابین پشت این توپ ایستاد و با یک ضربه محکم توپ را به تور دروازه حریف چسباند. به علت اعتراضی که اگورن بر روی این ضربه پنالتی انجام داد ، داور کار زرد دوم را به او نشان داد و وی را  از بازی اخراج کرد تا کابوس زیردریائی ها کامل گردد. در ادامه کار رابین ، والکات و ادبایور جای خود را به دیابی ، دنیلسون و بنتنر دادند. با ورود این بازیکنان حملات آرسنال همچنان ادامه داشت ولی ضربات آخر بسیار کم دقت زده میشد. ویارئال نیز حملات کم جانی را روی دروازه آرسنال پدید آورد اما هیچ کدام خظر جدی محسوب نمیشد.نکات مهم بازی:
- به نظر شخصی من ، این دیدار برای تیم داوری آن بسیار سنگین بود. داور مسابقه برای هیچ یک از دو تیم درست سوت نزد. پنالتی ای که برای آرسنال اعلام شد یک تصمیم کاملا اشتباه بود که بخاطر آن بازیکن ویارئال نیز اخراج شد.
- به سختی میتوان بازیکن برتر آرسنال در این دیدار را نام برد. دفاع عالی ، هافبکهای جنگنده و مهاجمین دونده مجال هیچ کاری را به بازیکنان زرد پوش ویارئال ندادند.
- لوکاس فابیانسکی روز درخشانی داشت. موقعیتهای جدی حریف را بخوبی دفع کرد. نکته قابل توجه در مورد او خروجهای به موقع و دقیقش بود. او بیش از 15 بار با خروجهای خود پشت مدافعین را بخوبی پوشش داد. با این کار ، یاران ویارئال هیچ استفاده ای از توپهای بلند خود نکردند.
- گیبز نیز اولین نمایش خود در اروپا را بسیار عالی انجام داد.
- سانیا حتی در میان ذخیره های آرسنال نیز وجود نداشت. دلیل آن هنوز مشخص نیست.
- هواداران قبل از بازی و بعد از آن استقبال باشکوهی از پیرس انجام دادند.
- حرکات 2 نفره والکات و ابوئه در سمت راست بسیار جالب و دیدنی بود. هر دوی آنها از سرعت و تکنیک خود بخوبی استفاده کردند و بارها از آن سمت توپ را روی دروازه ارسال کردند.

آرسنال در دور نیمه نهایی این رقابتها ، دو هفته دیگر در الترافورد باید به مصاف منچستر یونایتد برود. دیدار برگشت نیز یک هفته بعد از آن در ورزشگاه امارات برگزار خواهد شد.

همچون سال گذشته 3 تیم از 4 تیم مرحله نیمه نهایی انگلیسی هستند و باز هم قدرت این لیگ بر اروپا مشخص شد. 
 


نوشته شده توسط : حسن یوسف زاده