تبلیغات
.:: كلوپ هواداران تیری هانری ::. - او مسیح موعود بود!

اخبار |دانلود گل ها | گالری عکس|ویدئو کلیپ|
تیری هانری | آرسنال | بارسلونا

حسن یوسف زاده

جستجو

 

او مسیح موعود بود!

سه شنبه 22 اردیبهشت 1388   12:50 ب.ظ


نوع مطلب : اخبار آرسنال ،

سرگذشت مرد یخی لندن.


 

نمی دانم دیروز به این فکر بودید یا نه و یا اصلا با باخت دیشب می شد به یا د داشته باشیم یا نه ولی دیروز روز تولد مرد هلندی حالا چهل ساله ی آرسنال , دنیس برگکمپ بود.کسی که 10 سال پس از اولین روز های بازیش, در سال 1995 به آرسنال آمد و بعد از 10 سال با همان پیراهن قرمز و سفید کفش هایش را آویزان کرد تا شاید الگویی باشد برای آن ها که می خواهند جاودانه شوند.

اگر چه نام دنیس از روی نام "دنیس لاو" منچستری توسط پدرش برای او انتخاب شد و الگوی او همواره "گلن هادل" بود, ولی خود او آرسنالی شد, ماند و هنوز هم هست.

او که بازیش را در سن 12 سالگی در آژاکس شروع کرده بود از کودکیش می گوید:"چیزی که امروزه برای بازیکنان حرفه ای متداول است را من از سن 12 سالگی شروع کردم. وقتی برای بیرون رفتن نداشتم.اگر ما شنبه بازی داشتیم, باید جمعه شب می ماندم , چیزی نمی کشیدم, چیزی نمی نوشیدم و شنبه شب و یکشنبه شب را هم برای انجام تکالیف می ماندم! و آنوقت می توانستم دو یا سه بار در هفته به سفرهایم برسم."

"شاید با بقیه فرق داشتم....شاید کمی با بقیه فرق داشتم .وقتی که آن ها الگوی خود را پله, مارادونا و یا کرایف می دانستند, من می گفتم گلن هادل!"

او در سال 1993 به عنوان دومین انتقال گران قیمت وقت و علی رغم میل مربیش , یوهان کرایف,  به اینتر میلان پیوست .دو سال بعد خود او پشیمان از این انتقال تصمیم به ترک ایتالیا گرفت و به گفته ی خود او چون اولین باشگاه خواستار او آرسنال بود, بی آنکه چیزی از "آرسنال کسل کننده" در آن روز ها شنیده باشد, با انتقالی 7.5 میلیون پوندی به لندن آمد.

یک سال بیشتر طول نکشید که مرد فرانسوی توپچی ها, آقای آرسنال, به لندن آمد و سپس:"فکر می کنم سهمی در شیوه ی هجومی بازی آرسنال داشتم ولی عوامل دیگری هم بود.من قسمتی از شروع آن بودم و بعد رئیس آمد و بعد از آن پاتریک ویرا, امانوئل پتیت و مارک اورمارس که همگی بازیکنانی در کلاس جهانی بودند."

از این زمان به بعد دوره ی طلایی مرد یخی آرسنال شروع شد تا زمانی که وی در سال 2006 برای اولین بار به امارات بیاید و از از آن جا به خانه.....

روز های خوش او را شاید بتوان در صحبت های بزرگان فوتبال بهتر دید:

آرسن ونگر:"دنیس بهترین بازیکنی است که من در تمام عمرم با او کار کرده ام.او یک مهاجم رویایی برای تو و تیم توست!"

تیری هانری:"وقتی دنیس برگکمپ گل می زد, آن یک گل معمولی نبود, اون همیشه چیزی بود که ما به اون گل دنیس برگکمپی می گفتیم."

مارکو ون باستن:"او مسیح موعود بود!وقتی او به ما ملحق شد ما به او گفتیم ما را به اروپا برسان و او این کار را کرد!"

یان رایت:"کلاس و هوش.کلاس او که مشخص بود ولی برای هوش او نیاز به دایره لغاتی بزرگتر بود.کاری که او می کرد همان تعبیر کلمه ی هوشمندانه بود و با تکنیکی که داشت آن چه را می دید و می خواست تصمیم می گرفت و انجام می داد."

نوشته شده توسط : حسن یوسف زاده