تبلیغات
.:: كلوپ هواداران تیری هانری ::. - بارسای جاودانه

اخبار |دانلود گل ها | گالری عکس|ویدئو کلیپ|
تیری هانری | آرسنال | بارسلونا

حسن یوسف زاده

جستجو

 

بارسای جاودانه

جمعه 8 خرداد 1388   01:55 ق.ظ


نوع مطلب : اخبار بارسا ،

شهر رم، وارث تمدن روم، شهری که برای من یادآور آمفی تئاتر و گلادیاتور است، شب گذشته میزبان نبرد آخرین بود. نبرد برای جاودانگی! نبردی که روم بیشتر از دیگر نقاط دنیا با آن آشنا است!

پپ گواردیولا و سربازان آبی و اناری در یک سو و سر الکس فرگوسن و شیاطین سرخ در آن سو. یکی سرشار از شور جوانی و دیگری با کوله باری از تجربه. یک جنگ گلادیاتوری تمام عیار!

دون آندرس

پاس آندرس اینیستا زمینه ساز شروع طوفانی یاران پپ گواردیولا شد. آندرس بار دیگر ثابت کرد که لیاقت اعتماد پپ را داراست. پپ گواردیولا روزی که برای اولین بار بازی آندرسیتو 12 ساله را در تیم پایه بارسا نظاره گر بود، به برادرش پره گفت: «او بهتر از من بازی خوانی می کند.» و روزی که اندرس برای اولین بار به تمرین تیم بزرگسالان فراخوانده شد، گفت که این پسر روزی جای من را خواهد گرفت و به حق آندرس توانست این سخن پپ را ثابت کند.

وارث شیران

شوت سامی اتوو ضربه آغارین را بر جان یونایتد ها نواخت. نمی دانم سامی چه حالی داشت؛ نمی دانم به چه فکر می کرد، شاید روزهای نخستین فصل را به یاد می آورد که سیل انتقادات به سمتش روانه می شد، شاید شعار های نژادپرستانه هواداران تیمهای رقیب در مقابل دیدگانش تداعی می شد، یا شاید خاطره پاریس را مرور می کرد، نمی دانم ولی هر چه بود، فرزند شیران را از خود بی خود کرده و جان تازه در آن دمیده بود تا ثابت کند که هنوز آبی و اناریست.

بهترین بازیکن جهان (؟!)

در بازی خبری از مرد سال فوتبال اروپا و جهان (؟!) نبود. هیچ اثری از او به جز یک کارت زرد به چشم نیامد، ولی در مقابلش لیونل مسی، رقیبش در کسب عنوان بهترین بازیکن سال، نمایشی خیره کننده ارائه داد تا ثابت کند که انتخاب بهترین بازیکن سال جهان فقط بر اساس معیار های فنی نیست و عوامل دیگری همچون اسپانسرهای مالی در انتخاب آن نقش عمده ای ایفا میکنند! گل لیونل تیر خلاصی بر پیکر نیمه جان شیاطین سرخ بود تا در مقابل شاهزاده ویلیام جوان جان دهند، درست همانند یک نبرد گلادیاتوری!

فرزند کمپ نو

شاید روزی که برای اولین پا به لاماسیا نهاد، فکر آن را هم نمی کرد که بتواند روزی در دو نسل از تیم رویایی حضور داشته باشد، یک بار به عنوان بازیکن و بار دیگر به عنوان مربی. پپ گواردیولا نام خود را برای همیشه در تاریخ بارسا جاودانه ساخت، کسی که توانست واژه خواستن را صرف کند، کسی که نشان داد که می شود با اعتماد به جوانان نتیجه های بزرگی کسب کرد و جواب اعتماد لاپورتا را داد، کسی که ثابت کرد می شود سه گانه ای را که مادرید هرگز نتواسنته آن را کسب کند، به دست آورد!

عظمت، فریاد، اشک

بالابردن جام توسط کاپیتان پویول در مقابل پادشاه خوان کارلوس 1 و نخست وزیر خوزه زاپارتو، معانی بسیاری را در بر داشت که با اندکی تفکر می شد به آنها پی برد، با اندکی تامل می شد عضمت گائودری کبیر را در نگاه کاپیتان دید، می شد فریاد سربازان به خون غلتیده کاتالان را در فریاد او یافت، می شد اشک هزاران مادر را در اشک شوق او یافت، می شد...

دیشب گذشت، ولی هیچگاه از یاد و خاطره ما پاک نخواهد شد. شبی که جدال عقل و دل بود، شبی که احساس نشان داد که توان غلبه بر منطق را دارد! شاید تا ساعاتی چند پیش از شروع بازی، اکثر قریب به اتفاق کارشناسان، جام را بر فراز دستان شیاطین سرخ می دیدند اما گویی آنان معجزه احساس را از یاد برده بودند، گویی آنان فراموش کرده بودند که اگر دل را بدست آوری، دنیا را بدست آورده ای!

مردان گواردیولا نشان دادند که اگر روحت را در بازی بگذاری، می توانی تمامی معادلات را بر هم بزنی، می توانی قاره سبز را در مقابل خودت به سجده وا داری و می توانی حتی تجربه را نیز به زانو در آوری!


پاینده باد روح بارسای کبیر

نوشته شده توسط : حسن یوسف زاده