تبلیغات
.:: كلوپ هواداران تیری هانری ::. - می خواهم با آرسنال به تمام آرزوهایم برسم

اخبار |دانلود گل ها | گالری عکس|ویدئو کلیپ|
تیری هانری | آرسنال | بارسلونا

حسن یوسف زاده

جستجو

 

می خواهم با آرسنال به تمام آرزوهایم برسم

دوشنبه 25 خرداد 1388   09:18 ق.ظ


نوع مطلب : اخبار آرسنال ،

صحبتهای مفصل توماس روسیچکی در مورد تمام اتفاقات پیرامونش. ( بخش اول )

از وضعیت خودتون بگید.
همه چیز خوب است. قبل از پایان لیگ موفق شدم 2 هفته با تیم اصلی تمرین کنم. تا آغاز تمرینات پیش فصل در جمهوری چک خواهم بود. طبق برنامه ای که باشگاه به من ارائه داده ، در اینجا تمرینات اختصاصی خود را انجام میدهم. امیدوارم همه چیز خوب پیش برود.

آیا در تمرینات ، دردی هم حس میکنید؟
به هیچ وجه ، همه چیز خوب است.

چه چیز خاصی در این تمرینات وجود دارد؟
تمرکز این تمرینات بر روی حرکات فیزیکی است. برای اینکه وقتی در بدنسازی پیش فصل شرکت میکنم ، فشار زیادی به من وارد نشود. در طول تمرین احساس بسیار خوبی دارم. وقتی در باشگاه با تیم اصلی تمرین کردم ، متوجه شدم از نظر بدنی بسیار ضعیف هستم. حتی تمریناتی که با تونی کالبرت ( بدنساز آرسنال ) انجام دادم و نشستهایی که با او داشتم برایم بسیار دشوار بود.

روزانه چه مدت این تمرینات را برگزار می کنی؟
فعلا در برنامه تمرینی من دویدن وجود ندارد و همه تمرینات در سالن انجام میشود. مجبور هستم هرچقدر توان دارم تمرکز خود را روی کار با وزنه بگذارم.

به تنهایی این تمرینات را انجام میدهی؟
ابزارهایی در اختیار دارم که میزان فعالیت روزانه مرا حساب میکند. این آمار را به باشگاه ارائه میدهم تا با میزان فعالیتم در آنجا مقایسه شود.

آیا از برنامه ای که برای شما در نظر گرفته شده راضی هستید؟
بیشتر از این برنامه تلاش میکنم. اشتیاق فراوانی برای انجام تمرینات و رسیدن به مرز آمادگی دارم. آنقدر روی این تمرینات تمرکز کرده ام که گاهی اوقات از انجام بسیاری از کارها شخصی عقب میمانم.

چند روز در هفته این تمرینات را انجام می دهید؟
تنها در تعطیلات آخر هفته تمرین نمیکنم. از اینکه در چک هستم بسیار خوشحالم ولی بی صبرانه منتظر شروع فصل جدید هستم.

اولین بار است که دوست دارید تعطیلات زودتر تمام شود؟
( توماس با شنیدن این سوال خندید) من آماده ام. نمیدانم چقدر ، ولی من کاملا آماده ام و میخواهم بازی کنم. اما مساله مهمی وجود دارد و آن اینکه مدت زمان زیادی است  که فوتبال بازی نکرده ام.

آیا در اینجا با توپ کار میکنید؟
نه اصلا ، وقتی به باشگاه برگردم زمان بسیاری خواهم داشت که با توپ کار کنم. فکر نمیکنم مهارت و تکنیک من با مشکل روبرو شود. فکر میکنم بتوانم هر لحظه با توپ کار کنم. اکنون باید طبق برنامه پیش بروم. بقیه مراحل در باشگاه انجام خواهد شد.

از لحاظ فیزیکی خود را در چگونه ارزیابی میکنید؟
خیلی عالی . قبلا به هیچ وجه نمیتوانستم مسافت زیادی را بدوم. وقتی آزمون استقامت را در باشگاه انجام دادم ، نتایج آن حتی بهتر از زمانی بود که به باشگاه ملحق شدم !! اما بعضی کارها را خوب نمیتوانم انجام دهم ، برای مثال دوی سرعت.

هنگام تمرین با تیم اصلی چه احساسی داشتید؟
تمام نشانه های مثبت را درک کردم. احساس بسیار خوبی بود.

مضطرب نیستید؟
دوره استرس و اضطراب را پشت سر گذاشتم اما هنوز کمی این احساس در من وجود دارد. شاید بدترین آن وقتی بود که برای اولین باز بعد از مصدومیت تمرین را شروع کردم. زیرا انتظاری که از خود داشتم را نتوانستم براورده کنم. در آن تمرین ما 4 تیم 5 بازیکنه تشکیل دادیم. من بسیار ناراحت بودم زیرا نمیتوانستم حرکاتی را که میخواهم انجام دهم و به جائی که میخواهم حرکت کنم.

برگردیم به تمرینات ، برخورد افراد تیم بعد از اینکه به تمرینات باز گشتید چگونه بود؟
حرکت آنها واقعا زیبا بود. رئیس تمریناتی را برای من فراهم کرده بود. در ابتدای تمرین ، آرسن ونگر بخاطر بازگشتم به من تبریک گفت و همه اعضای تیم برایم دست زدند. واقعا زیبا بود.

با این حرکت احساساتی شدید؟
یه ذره. واقعا از اینکه به تمرینات بازگشتم بسیار خوشحال بودم اما میدانستم که هنوز هیچ چیز را بدست نیاورده ام. هنوز در جایگاهی که خودم انتظار دارم در آن قرار گیرم ، نیستم. نسبت به قبل از آسیب دیدگی ، خیلی چیزها را از دست داده ام. باز هم میگویم وضعیتم اکنون بسیار خوب است اما از مردم میخواهم که به من زمان کافی دهند. به هیچ وجه انتظار ندارم در اولین بازی که به میدان میروم ، در همان سطحی باشم که پیش از مصدومیت بوده ام.

فکر میکنم یاد گرفتید که صبور باشید؟
راستش انتخاب دیگری نداشتم. نقطه نظراتی که آن زمان در مورد من ارائه میشد بسیار دردآور بود. اما عموما اتفاقات بد ، همیشه در اطراف فوتبالیستی که نمیتواند بازی کند وجود خواهد داشت. من این مساله را درک کردم.

این اتفاق بد برای شما افتاد ، شخصا برایتان دشوار بود؟
این اتفاق در جهان فوتبال ما ، سخت ترین نبرد برای من بود و من آن را پشت سر گذاشتم.

به یک دوره مسابقه در تمریناتتان اشاره کردید. آیا تیم شما خوب بازی کرد؟
توماس با خنده پاسخ داد ، خیلی راحت پیروز شدیم. فکر میکنم آنها مرا از قصد با فابرگاس و والکات در یک تیم گذاشتند تا به من کمک کنند. وقتی از ابتدا با آنها بودم ، احساس کردم میان آنها تازه وارد هستم.

پیش از رفتن به تمرینات تیم اصلی ترسیده بودی؟
بله من نگران بودم. وقتی با تونی ، اختصاصی تمرین میکردم ، بعد از هر تمرین بسیار خسته میشدم. به خودم میگفتم ، وقتی با بقیه اعضای تیم تمرین کنم ، چه بلایی بر سرم می آید؟ اما وقتی به تمرینات تیم اصلی ملحق شدم ، اوضاع متفاوت بود. در مقایسه با تمرینات اختصاصی ، این تمرینات بسیار آسان بود.

گل هم زدید؟
توماس با خنده پاسخ داد ، تنها چند تا شوت زدم.

در بازگشت میتوانستید مانند دیگر بازیکنان با توپ کار کنید؟
میتوانستم کارهای تخصصی را انجام دهم. همان ابتدا ، کار با توپ کمی برایم ترسناک بود. زیرا تنها بودم و این کار را برای دشوار میکرد.

آیا نگران این موضوع بودید که استعداد طبیعی شما در فوتبال از بین برود؟
نه ، این مساله هیچ گاه از بین نمیرود.

چه مدت زمانی نیاز دارید تا به ترکیب ثابت تیم برسید؟
ایده ای در اینباره ندارم. فصل پیش تونی به من گفت که نمیتوانم در پایان فصل بازی کنم و خواستند منتظر بمانند. تصمیم با آنهاست.

چه کسی تصمیم گرفت که نمیتوانید در این فصل بازی کنید؟
آنها با من مشورت نکردند. آنها دیدند من در وضعیت خوبی قرار دارم اما ریسک نکردند. ولی فکر میکنم آمادگی مرا در تمرینات دیدند.

اگر اوضاع خوب پیش برود ، شروع شما چگونه خواهد بود؟
نمیتوانم در مورد این موضوع فکر کنم. زیرا هیچ چیز مشخص نیست. تا وقتی که بازی نکنم ، نمیتوانم چیزی را برای خود ارزیابی کنم.

در مورد بازگشتتان به ترکیب با ونگر صحبت کرده اید؟
راجع به این موضوع با هم حرف زدیم. رئیس به من گفت طبق برنامه ارائه شده پیش بروم و در تابستان فعال باشم تا همه چیز در بهترین شرایط باشد.

فکر میکنید او روی شما حساب باز کرده؟
امیدوارم. توماس لبخندی زد و گفت ، باشگاه هنوز مرا بیرون نکرده ، بنابراین روی من حساب میکنند.

فکر میکنید آرسنال به دنبال هافبک دیگری نیز برود؟
نمیدانم ، اما اگر نیروهای تهاجمی ما را مورد بررسی قرار دهید میبینید که مربی انتخابهای بسیار خوبی در اختیار دارد. او آرشاوین را در زمستان به خدمت گرفت. اگر بخواهد  کسی را در دفاع به خدمت بگیرد ، تنها ونگر میداند. خرید آرشاوین بسیار خوب بود. آنها انتظار داشتند من در پائیز به تیم باز گردم. اما دیدند که تیم بازیکن خلاق در اختیار ندارد. برای همین به سراغ او رفتند. حالا من سالم هستم و رئیس یک حق انتخاب بیشتر در اختیار دارد. این بسیار خوب است و تیم از این بابت سود خواهد برد. فصل بعد قوی ظاهر خواهیم شد و نیروی کافی برای مبارزه در تمامی رقابتها را در اختیار داریم.

ونگر چگونه از بازگشت شما در فصل قبل صرف نظر کرد؟
بعضی اوقات میبینم که حتی او نیز مایوس شده است. برای مثال وقتی به او میگویم که به عمل جراحی جدیدی نیاز دارم. نقشه او بهم میریزد. در آن شرایط ، او هیچ بازیکن خلاقی در میانه میدان ندارد ، زیرا فابرگاس نیز مصدوم است. گذشتن از این مراحل برای او بسیار دشوار است.

او از این وضع ناراحت بود؟
دوست ندارم اینگونه بگویم زیرا مقصر این مشکل او نبود. این اتفاق بسیار خاص بود و در آن زمان انتقادات فراوانی به او میشد.

آیا نگران بودید که آسیب دیدگی بلند مدت شما باعث میشود او مثل گذشته به شما اطمینان نکند؟
مهمترین چیز برای ونگر ، کیفیت بازی است. اگر من خود را به وضعیت پیش از مصدومیت برسانم ، هیچ بهانه ای وجود ندارد. فکر نمیکنم رئیس اعتمادش را نسبت به من از دست داده باشد. همه چیز به من بستگی دارد. یک سال دیگر با باشگاه قرارداد دارم و میدانم اگر خوب کار کنم ، هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد.

در مورد قراردادتان گفتید. فکر نمیکنم آرسنال بعد از تحمل یک سال و نیم مصدومیت شما بخواهد شما را از دست بدهد. اینطور نیست؟
در گذشته با رئیس در مورد این موضوع صحبت کرده ام. این مساله بین ما دو نفر است. تا وقتی که با تیم قرارداد دارم ، هیچ گاه به چیز دیگری فکر نمیکنم. همه چیز به این بستگی دارد که چقدر خوب بازی کنم. این مساله را خواهیم دید. مساله قرارداد هیچ گاه برایم مزاحمت ایجاد نمیکند.

دوست دارید این قرارداد را تمدید کنید؟
من یک قرارداد 4 ساله با باشگاه امضا کردم که 3 سال آن سپری شده. البته حدود یکسال و نیم برای تیم بازی نکرده ام. موفق نشدم به اهدافم برسم. به اینجا آمدم چون میخواستم برای باشگاه گل بزنم. میخواستم لیگ برتر را فتح کنم و همینطور لیگ قهرمانان اروپا را. دوست ندارم این آرزوها را تغییر دهم.

نگران نیستید که هواداران شما را فراموش کنند؟
برعکس ، واکنش آنها در قبال من یکی از چیزهایی بود که مصمم شدم با قدرت باز گردم. وقتی بعد از بازی با نیوکاسل به خانه رفتم ، هواداران برایم پیامهایی فرستادند و در آن آرزوی بهبودی کردند و میخواستند مرا دوباره در زمین ببینند. هیچ گاه در مورد آنها نگران نبودم.

آرسنال باز هم فصل بدون جامی را پشت سر گذاشت. اما اگر نگاهی به میانه میدان بیاندازیم و اینکه بازیکنانی از باشگاه رفتند و مصدومیتها نیر بسیار بد موقع بود ، شاید 4 شدن در لیگ و همینطور رسیدن به نیمه نهایی دو جام زیاد هم بد نبود. اینطور نیست؟
این فصل باعث ناخشنودی بسیاری از افراد شد. اما شما مجبورید وضعیت را بسنجید و سپس اننتظار نتیجه گیری داشته باشید. خیلی مهم بود که هیات مدیره به صحبتهای پیرامون باشگاه توجه نکردند و ونگر را از دست ندادند. اگر این اتفاق می افتاد ، بزرگترین اشتباه در تاریخ آرسنال رقم میخورد.

نگران شدید وقتی ونگر از رفتن سخن گفت؟
خیلی سخت است که اینگونه بگوییم. کاملا امید داشتیم او در باشگاه خواهد ماند. زیرا باور داریم اگر برای ونگر درست خرید کنند ، این تیم به عظمت خود را نشان خواهد داد. این تیم به تغییرات ریشه ای نیاز ندارد و تنها باید نقاط ضعف آن را پوشش داد. ونگر این مساله را میداند و همین امر قسمت بزرگی از تصمیم گیری وی بود ، زیرا می خواهد این مساله را ثابت کند.

نوشته شده توسط : حسن یوسف زاده